Театр ім. Т. Шевченка відзначив свій 100 – річний ювілей і відкриття 101-го театрального сезону.
Другий театральний фестиваль «Феєрія Дніпра» відкрився в театрі ім. Шевченко спектаклем «Нація». Це прем’єра дніпровського театру, поставлена за новелами української письменниці Марії Матіос. Відкриття фестивалю співпало зі святкуванням 100-річчя заснування театру ім. Т. Г. Шевченка – першого державного драматичного театру України. В рамках свята на площі перед театром увесь день, з ранку, проходив театралізований концерт з привітаннями від представників облдержадміністрації, облради, міського керівництва, духовенства, театрів, професійних співаків, самодіяльних колективів, підприємств, організацій. Для гостей свята організували ярмарок українських сувенірів і виставку ретромашин, провели майстер-класи. Всі бажаючі могли взяти участь у безпрограшній лотереї та аукціонах. Глядачів розважали ростові ляльки і живі скульптури. Свято завершилося файєршоу. Після святкових заходів театр представив глядачам прем’єру патріотичного спектаклю «Нація» за романом Марії Матіос (режисер Сергій Кузик). Ця прем’єра, присвячена ювілею театру ім. Шевченко, стала також і офіційним відкриттям фестивалю «Феєрія Дніпра». У виставі взяв участь весь колектив театру. У переповненому залі було багато і почесних гостей. Серед них громадський діяч, президент Міжнароднго благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Прігунов, Керуючий Дніпровською єпархією УПЦ КП Владика Симеон та багато інших поважних гостей. У виставі «Нація» використані колоритні національні вбрання, показані традиції українського народу і розкрита щира і сильна душа української нації. Дія спектаклю відбувається в 1950-х роках, коли на Західній Україні панувало свавілля радянської влади. Показано, як волелюбні українці боролися за свій край і свої сім’ї, рятуючи націю. Тут ми побачили зламані долі героїв, страх, смерть … і любов. Спектакль поставлений настільки емоційно, що багато глядачів не могли стримати сльози
– В ювілей нашого театру ми всім нашим творчим колективом вирішили поставити «Націю», – каже директор театру ім. Т. Г. Шевченка Оксана Петровська.


